MEZOTERAPIA OSOCZEM

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, tzw "wampirzy lifting" to zabieg, który jest doskonałym sposobem na poprawienie kondycji skóry przy wykorzystaniu własnej krwi. Jest to jedna z nielicznych metod odmłodzenia skóry, której działanie i skuteczność poparte są badaniami naukowymi.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Zawiera kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa. Koncentrat płytek otrzymywany jest po odwirowaniu krwi pobranej od pacjenta do specjalnie do tego celu przeznaczonych probówek w laboratorium medycznym, współpracującym z naszym salonem.

Uzyskane osocze podajemy techniką mezoterapii mikroigłowej, nakłuwając skórę płytko specjalnym urządzeniem MezoPen. Przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający. MezoPen® to nowoczesne urządzenie, dające wspaniałe efekty leczenia niedoskonałości skóry takich jak zmarszczki mimiczne i statyczne, wiotkość skóry, widoczne pory, blizny potrądzikowe i pooperacyjne, rozstępy, przebarwienia. Dzięki połączeniu z osoczem bogatopłytkowym efekty mikronakówania są zintensyfikowane. Skóra szybciej się regeneruje ( nawet dwukrotnie ), a uzyskane rezultaty w poprawie jędrności i redukcji niedoskonałości są dużo lepsze.

Jak to działa?

Czynniki wzrostu uwolnione z koncentratu płytek krwi pobudzają procesy regeneracji tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste. Wszystkie te procesy, dodatkowo wzmocnione mikronakłówaniem skóry, powodują uruchomienie systemów odnowy.

Osocze bogatopłytkowe poprzez uwalniane czynniki wzrostu regeneruje skórę, poprawia jej ukrwienie i odżywienie. Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. U wielu pacjentów zmniejszają się przebarwienia i łagodzi trądzik. Jest to idealny zabieg dla cery z problemami naczyniowymi i trądzikiem różowatym. Po zabiegu skóra ulega odbudowaniu, jest mniej reaktywna, a rumień i naczynia stają się mniej widoczne. Zgodnie z wynikami najnowszych badań osocze bogatopłytkowe daje bardzo pozytywne efekty w leczeniu łysienia plackowatego - stymuluje komórki macierzyste, które wspomagają wzrost włosów.

Osocze jest produktem autologicznym, a przez to bardzo bezpiecznym. Może być stosowane nawet u pacjentów z uczuleniami oraz skórą bardzo wrażliwą. Nie ma tu w zasadzie działań ubocznych, bo korzystamy z zasobów własnego organizmu.

Najczęściej zabiegom z wykorzystaniem osocza poddawana jest twarz, także szyja, dekolt oraz dłonie. Możemy także redukować tą metodą rozstępy, blizny oraz wszystkie rejony ciała z pozbawioną elastyczności skórą. Bezpośrednio po zabiegu pozostają punkcikowe ślady po ukłuciach, które dosyć szybko się wchłaniają. Pojawia się również zaróżowienie skóry, lekki obrzęk oraz uczucie napięcia. Związane to jest z uwolnieniem serotoniny z płytek krwi. Świadczy to o tym, ze osocze jest aktywne. Wszelkie widoczne ślady po mezoterapii znikają nawet po kilku godzinach, maksymalnie po 2-3 dniach. Osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób pobudza skórę do odbudowy, dlatego też efekty zabiegów nie są natychmiastowe, a postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Pełne efekty mamy po około 3 miesiącach, ale już po 1-2 tyg. skóra jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Najbardziej spektakularne efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.


Wskazania do zabiegu:
 • Wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • Zmarszczki mimiczne i statyczne, bruzdy
 • Skóra wymagająca odżywienia, regeneracji (np. skóra palacza)
 • Przebarwienia
 • Blizny potrądzikowe i/lub inne
 • Trądzik różowaty
 • Skóra wrażliwa, alergiczna
 • Kurze łapki, cienie pod oczami, cienka skóra powiek
 • Rozstępy
 • Łysienie
 • Oznaki starzenia
Przeciwwskazania:
 • choroby krwi ( głównie związane z niskim poziomem płytek krwi )
 • aktywne infekcje wirusowe ( HIV, wirusowe choroby wątroby )
 • choroby nowotworowe
 • leczeni immunosupresyjne
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Osocze bogatopłytkowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku i z różnymi problemami skóry: zaczynając od profilaktyki pierwszych oznak starzenia skóry po pełną regenerację skóry z dużą utratą jędrności, zmarszczkami i zaburzeniami pigmentacyjnymi. Osocze sprawdza się w walce z trądzikiem pospolitym, trądzikiem wieku dojrzałego oraz łagodzi przebieg trądziku różowatego. Jest idealnym zabiegiem wspomagającym w leczeniu blizn i rozstępów oraz popartą badaniami naukowymi metodą walki z łysieniem.

OFERTA ZABIEGÓW

MENU Mezoterapia mikroigłowa MezoPen w Salonie SilkTouch - Toruń

WYBIERZ SWOJĄ OFERTĘ

ZABIEGI DLA KOBIET ZABIEGI DLA MĘŻCZYZN

KONTAKT

SILKTOUCH Toruń ul. Grudziądzka 51B lok. 2 87-100 Toruń
tel: +48 795 942 985 torun@silktouch.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek: 11.00 - 19.00 Sobota: 10.00 - 15.00
Mapa dojazdu