CZĘSTE PYTANIA

CZY ZABIEG LASEROWEJ DEPILACJI METODĄ IPL + RF JEST BEZPIECZNY?

Tak, ta metoda depilacji jest bezinwazyjna, dlatego może być wykonywany w bardzo wrażliwych miejscach ciała (twarz, pachy, okolice bikini). W trakcie zabiegu dochodzi do „selektywnej fototermolizy” – energia świetlna zamieniana jest w energię cieplą, która kierowana jest tylko i wyłącznie do mieszka włosowego. Niszczy jego komórki macierzyste, które są odpowiedzialne za cykliczny porost włosa. Fotoepilacja IPL + RF jest obecnie powszechnie stosowana na świecie i prowadzi najczęściej do trwałego usunięcia włosów.

CZY ZABIEG DEPILACJI IPL + RF JEST BOLESNY?

Pacjent w czasie zabiegu odczuwa jedynie lekkie ciepło, bądź delikatne ukłucia – dzięki specjalnemu chłodzeniu głowicy (nawet do -4°C) i zastosowaniu żelu chłodzącego na skórę.

CZY EFEKTY DEPILACJI METODĄ IPL + RF SĄ TRWAŁE?

Uzyskanie pożądanego efektu oraz ilość zabiegów uzależnione są od wielu czynników, m.in. od rodzaju włosa, fototypu skóry, wieku, strefy ciała, predyspozycji genetycznych, płci oraz profilu hormonalnego klienta. Ważnym czynnikiem decydującym o skuteczności zabiegu jest wykonanie go we właściwej fazie wzrostu włosa – anagenie. Umożliwia to zniszczenie komórek macierzystych tworzących włos za pomocą energii świetlnej i trwałe go usunięcie. Wykonanie zabiegu podczas gdy włos znajduje się w kolejnych fazach wzrostu (katagen, telogen) nie przyniesie tak dobrego efektu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii zabiegów – za każdym kolejnym zabiegiem niszczone są tylko te włosy, które aktualnie znajdują się w pierwszej fazie wzrostu. Spektrum możliwych do osiągnięcia efektów można określić jako: trwałe zmniejszenie liczby włosów – najczęściej do -90%, zmniejszenie grubości włosów, znacznie wolniejszy odrost, znaczna poprawa wyglądu skóry jeśli chodzi o podrażnienia i zapalenie mieszków włosowych.

W JAKI SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Na 1-2 dni przed zabiegiem należy ogolić maszynką skórę, która ma zostać wydepilowana. Wówczas owłosienie będzie mieć długość 1-2 mm, dzięki czemu energia cieplna będzie dobrze wchłaniana przez cebulki włosa.

ILE TRWAJĄ ODSTĘPY MIĘDZY ZABIEGAMI?

Czas trwania wszystkich zabiegów zależy od tempa i nasilenia wzrostu włosów, które może się różnić w zależności od depilowanego miejsca. Z reguły zabiegi wykonywane są co ok. miesiąc.

CZY MIĘDZY ZABIEGAMI MOŻNA SIĘ DEPILOWAĆ?

Można używać kremów i maszynek do golenia. Nie wolno stosować metod, które wyrywają włosy wraz z cebulką, np. wosku czy depilatora.

CZY DEPILACJI METODĄ IPL + RF MOŻNA PODDAĆ WSZYSTKIE CZĘŚCI CIAŁA?

Jest możliwość wykonywania zabiegów na wszystkich częściach ciała, z wyjątkiem bezpośrednich okolic oczu – nie można depilować brwi.

ILE TRWA JEDEN ZABIEG?

Czas trwania zabiegu jest zależny od depilowanej okolicy. Depilacja całych nóg trwa około 1,5h, pach – ok. 15 minut, a usuwanie wąsika ok. 5 minut.

KIEDY NIE POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ DEPILACJI LASEROWEJ IPL + RF? / CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA?

Przeciwwskazaniami są choroby skóry (np. łuszczyca, bielactwo), opryszczka, toczeń, cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca, nowotwory, nadwrażliwość na światło, zażywanie produktów fotouczulających (np. antybiotyki, niektóre leki i kremy), ciąża i karmienie piersią, bliznowce, tatuaże, skóra świeżo opalona, skóra bardzo ciemna lub czarna, stosowanie samoopalacza. Leki, kremy i zioła fotouczulające należy odstawić co najmniej na tygodzień przed zabiegiem, a w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Na tydzień przed zabiegiem nie należy również stosować depilacji woskiem, depilatorem ani pęsetą. Przed zabiegiem najlepiej jest umówić się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem, który szczegółowo omówi przeciwwskazania i ewentualnie wykona próbę laserową.

CZY ISTNIEJĄ EFEKTY UBOCZNE DEPILACJI LASEROWEJ IPL + RF?

Po samym zabiegu depilowana skóra może być lekko zaczerwieniona, mija to jednak po kilku-kilkunastu godzinach. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremu nawilżającego oraz filtrów UV, co chroni przed wysuszeniem, które może powodować zabieg.

JAKIE SĄ RÓŻNICE MIĘDZY TRADYCYJNYM LASEREM A LASEREM IPL + RF?

Obie metody wykorzystują energię światła do niszczenia owłosienia, jednak laser IPL + RF jest nowoczesną metodą łączącą intensywne źródło światłą z systemem RF (prąd o częstotliwości fal radiowych). To połączenie technologii umożliwia zmniejszenie mocy światła przy wzroście efektywności zabiegów. Z jego wykorzystaniem możliwe jest wykonywanie zabiegów na niemal każdym typie skóry i owłosienia. Jednocześnie testy kliniczne porównujące skuteczność technologii IPL ze skutecznością lasera diodowego nie wykazały istotnych różnic, a tymczasowe skutki uboczne zaobserwowano znacznie częściej w przypadku lasera diodowego. Ilość wykonywanych zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanych efektów była podobna (źródło: „Lasers in Medical Science”, April 2006). Depilacja laserem IPL + RF jest skuteczna, nieszkodliwa, mniej bolesna oraz mniej kosztowna od tradycyjnego lasera.

JAKIE SĄ ZALETY DEPILACJI Z UŻYCIEM LASERA IPL + RF?

Depilacja za pomocą impulsów światła posiada wiele zalet: jest najmniej bolesną, najwygodniejszą i na dłuższą skalę najtańszą metodą usuwania owłosienia, pomaga rozjaśnić przebarwienia skóry powstałe na skutek częstego stosowania wosku, likwiduje problemy związane z zapaleniem mieszków włosowych oraz nie powoduje podrażnień skóry tak często występujących przy stosowaniu wosku. Technika lasera IPL + RF, w odróżnieniu od tradycyjnego lasera, daje możliwość wyboru szerokiego spektrum fal i pozwala na:

  • dostosowanie ich długości do koloru skóry, owłosienia i głębokości mieszków włosowych klienta
  • usuwanie włosów o różnym zabarwieniu oraz grubości.

OFERTA ZABIEGÓW

WYBIERZ SWOJĄ OFERTĘ

ZABIEGI DLA KOBIET ZABIEGI DLA MĘŻCZYZN

KONTAKT

SILKTOUCH Toruń ul. Grudziądzka 51B lok. 2 87-100 Toruń
tel: +48 795 942 985 torun@silktouch.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek: 11.00 - 19.00 Sobota: 10.00 - 15.00
Mapa dojazdu